KRÉTA Iskolai Alaprendszer

Jelenleg  böngészi oldalunkat.

KAPCSOLATOK

Belföldi kapcsolataink

Mivel iskolánkban német nemzetiségi oktatás folyik, keressük a kapcsolatot a német nyelvű helységekkel. Magyarországon, Baranyában igyekszünk felvenni a kapcsolatot a német nemzetiségu falvakkal. Egy projekt keretében ismerkedünk ezen falvakkal. Eddig tanulóink négy faluval vettek fel szorosabb kapcsolatot:

• BÓLY - Bischofné Blandl Mária iskolaigazgató
  • GERESDLAK - Schneider János Német Nemzetiségi Önkormányzat vezetője
  • HÍMESHÁZA - Micheliszné Heil Terézia iskolaigazgató
  • EGYHÁZASKOZÁR - Szupáncsics Nándor az ifjúsági szálló vezetője

Egyéb kapcsolataink:

Liszt Ferenc Zeneiskola
    Tanulóink évek óta a Belvárosi Általános Iskolában is elsajátíthatják a zene elméleti és gyakorlati alapjait. A zeneiskola felügyelete alatt lehetőség van szolfézs tanítására, majd valamilyen fúvóshangszer-tudás megszerzésére. A két iskola között pár éve alakult ki ez a szoros együttmuködés, amely a szülők igényeivel is találkozott. Minden évben indítunk zenei osztályt, s a zeneiskola tanárai itt tartják a zenei képzéshez kötődő órákat. A kapcsolat eredményeként jelentős sikereket elérő fúvószenekarunk is van.

VOKE PVMH
    A pécsi VOKE Vasutas Művelődési Ház kultúrális rendezvényeinek (Mikulásnapi, Karácsonyi, Majális, Nagyszülők az unokákért...) állandó résztvevői iskolánk diákjai. Az intézménnyel hosszú évek óta kiváló a kapcsolatunk.

Pedagógiai Intézet
    Mivel iskolánk a város központjában helyezkedik el, ezért gyakran válik az intézet által szervezett továbbképzések helyszínévé. Szakmai segítséget is nyújtanak.

Pécsi Rádió
    Tanulóink szerepléséhez gyakran adnak lehetoséget, különösen a német nyelvű adásban.

Körzeti TV és Városi TV
    Iskolai ünnepélyeinkről, műsoros estjeinkről készített felvételeiket a TV-ben is bemutatják. Szereplésekre is felkérik diákjainkat.

Új Dunántúli Napló és Pécsi Extra
    Felhívásainkat, versenyeredményeinket és minden fontos információt szívesen közzétesznek.

Szivárvány Gyermekház
    Összekötő tanárunk rendszeresen tartja velük a kapcsolatot, elhozza színes programjaikról a reklámanyagot. Felhívja a kollegák figyelmét a rendezvényekre. Rendszeres látogatói vagyunk.

Lenau Ház
    Olyan helyszínt biztosít tanulóink számára, ahol műsorokat adhatnak elő német nyelven. Az ottani német rendezvényeket látogathatják, ezzel segítik identitástudatuk fejlődését. Anyagi segítséget is nyújtanak iskolánk részére.

Belvárosi Plébánia
    Évek óta járnak hozzánk hitoktatók s végeznek hitoktatást tanulóink körében, mindehhez iskolánk biztosítja a termeket. A hittanórák idopontjátigyekszünk a tanórákhoz csatlakozóan megoldani.

Külföldi kapcsolataink

Ausztriai kapcsolataink nagyon jól működnek, közös projekteken veszünk részt és cserekapcsolat keretében tanulóink látogatják egymást. 2001-től tanulóinknak lehetősége van Ausztriában egy hetet nyelvtanfolyamon tölteni.

Ausztriai kapcsolataink:
    Real- und Hauptschule II FELDBACH Ringstaße 23.
    Igazgató: Stefan Berényi
    E-mail cím:berenyi@hsrs.at